4.6.08

Viikingilaev saab Tartus kiilu


PRESSITEADE
04.06.2008

Uue viikingilaeva ehitus algab kiilupuu tahumisega

Uue viikingilaeva ehitus algab kiilupuu tahumisega Väikeses Lodjakojas neljapäeval, 5. juunil kell 19. Esimesed kirvehoobid alustatava laeva emapuu pihta annab Tartu linnapea Urmas Kruuse. Emajõe Lodjaselts sõlmib koostöölepigud laevaehituse uute toetajatega - viikingilaeva ehitusele panevad lisaks EASile, Tartu linnale ja RMKle õla alla ka ALeCoq AS ja Respo Haagised AS.

RMK Triigi metskonnast pärit 11 m pikkune tammepalk on Lodjakotta paika seatud ning ootab laevameistreid. Piduliku kiilutahumisega avab Emajõe Lodjaselts koos toetajatega järjekordse põneva laevaehitusprojekti, millele huvilised saavad kas kohapeal või Lodjakojas paikneva veebikaamera vahendusel kaasa elada. Kõik laeva detailid valmistatakse kohapealsetes töökodades. Laevaehitajate plaanide kohaselt peaks uus laev Emajõele liuglema aasta pärast.

Seniste toetajatega liituvad Ale Coq AS ja Respo Haagised AS.
Laevaehituskunsti tutvustamiseks Tartust väljaspool on valmimas „Rändav Lodjakoda“ – kaasaskantavad puutöökoda, sepikoda, köiekoda ja tõrvakoda ning lodjaliikluse ajalugu ja „Jõmmu“ ehitamist tutvustav ekspositsioon.
Viikingilaeva ja „Rändava Lodjakoja“ maad mööda transportimiseks annab Respo Haagised AS homsel üritusel Lodjaseltsile üle erikonstruktsiooniga järelhaagise.

Esimesed killud hansalodja „Jõmmu“ kiilupuust tahus 2004. aasta Hansapäevadel toonane Tartu meer Andrus Ansip.

Viikingilaeva näidisehitust rahastatakse Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise väikeprojektide programmist, suurtoetajteks on Tartu linn ja Riigimetsa Majandamise Keskus.


Täiendav teave:
Priit Jagomägi
Tel 555 96 788
hansalodi@gmail.com
MTÜ Emajõe Lodjaselts
Pilt: archiwum własne wikingów, Jarmeryk

Kommentaare ei ole: